topPhoto
FOTO: maleligy.sk

FOTO Majstrom PLMF FC Kuvajt, Atletico strieborné, bronz pre PSG

PARTIZÁNSKE, 06.07.2016 |
Ďalší ročník mestskej ligy v malom futbale v Partizánskom, ktorá sa po prvý raz konala pod názvom PLMF - Partizánska liga malého futbalu, vyvrcholila dohrávaným zápasom 20. kola a dvomi duelmi záverečného 21. kola.
 
O konečnom poradí už pred týmito stretnutiami bolo rozhodnuté a tak si tímy bez tlaku mohli užiť hru, ponúknuť prítomným divákom pekné akcie a góly a tešiť sa na záverečné posedenie pri guláši.
 
 
Dohrávaný zápas 20. kola medzi Kuvajtom a Pažiťou ponúkol v úvode prevahu víťaza ročníka, ktorý sa zásluhou dvoch gólov Šuhajdu a jedného Kolenčíka ujal vedenia 3:0. Hráči PSG sa vrátili do zápasu gólom Chuťku ešte pred prestávkou a Okenku krátko po nej. Kolenčík síce zvýšil náskok majstra na dva zásahy, no opäť Chuťka a následne aj Okenka po vydarenej viacnásobnej narážačke s Panákom dokázali vyrovnať. Duel však nakoniec deľbu bodov nepriniesol, kráľ strelcov PLMF Dávid Šuhajda svojim 28. gólom v sezóne zariadil pre Kuvajt víťaznú rozlúčku s ročníkom.
 
 
Keď strieborný nováčik súťaže Atletico Novejsa viedol už po pár minútach hry 2:0, každý očakával, že cieľ Orlov získať v tejto sezóne aspoň bod zostal len v rovine plánov. Blažek, J. Škultéry a Beleš ale ešte pred prestávkou otočili skóre a skvelú pasáž posledného tímu tabuľky potvrdil tesne po nej Cipov. Atletico hrajúce na polovičný plyn znížilo Šlabjarom, v závere sa však tešili už len Orli, ktorí si po góloch Koreňa a Kopála pripísali do tabuľky svoje prvé víťazstvo a zároveň aj prvé body.
 
 
Po gólových hodoch v údodných zápasoch priniesol duel Elánu s Belasými len tri zásahy. Vstup do zápasu lepšie vyšiel piatemu tímu konečnej tabuľky, ktorý sa ujal vedenia gólom Kňazejeho, v zelenom drese bol ale pri chuti Obžera, ktorý najskôr pred prestávkou vyrovnal a v druhom polčase sa postaral aj o obrat.
 

Medailové pozície pre Kuvajt, Atletico a Pažiť

Z celkového triumfu sa s 11-bodovým náskokom tešili hráči Kuvajtu, ktorí v tejto sezóne stratili body len za jednu remízu a jednu prehru, inak zaznamenali trinásť výhier. Strieborná priečka patrí nováčikovi súťaže Atleticu Novejsa, ktoré k 9 výhram pridalo 2 remízy a štyri prehry, Nečakané tretie miesto si vybojoval 1. FC Pažiť SG, ktorý bol zároveň posledným tímom tohto ročníka s pozitívnou bilanciou, keď zaznamenal 8 výhier, jednu remízu a šesť prehier. 
 
Druhú polovicu tabuľky otvára Elán so 6 výhrami, 2 remízami a 7 prehrami, piate miesto patrí Belasým so 4 výhrami, 2 remízami a 9 prehrami a na poslednej šiestej priečke sú po odstúpení Extroweru Orli s jedinou výhrou a 14 prehrami.
 

Ofenzíva verzus defenzíva

Najofenzívnejším mužstvom sezóny sa stal majster FC Kuvajt, ktorý poslal loptu do siete 95-krát, druhá priečka v tejto štatistike patri Pažiťancom, ktorí sa presadili 85-krát a tretie je Atletico so 71 gólmi. Na porovnanie, najslabší útok mali Orli, ktorí v 15 zápasoch skórovali len 23-krát.
 
Najlepšou defenzívou sa môže pochváliť opäť Kuvajt (31) pre Atleticom (47) a Elánom (54). Naopak, najhorším a zároveň jediným tímom, ktorý prekonal 100-gólovú hranicu, sú Orli, ktorí ťahali loptu zo svojej siete 101-krát. Nečakaná druhá priečka v tomto ukazovateli patrí bronzovým Pažiťancom, ktorí inkasovali 73-krát.
 
 

Kráľom strelcov Šuhajda, naj brankárom Mišiak

Víťazom boja o korunu pre kráľa strelcov sa stal útočník FC Kuvajt Dávid Šuhajda, ktorý skóroval až 28-krát, so striebrom sa musel uspokojiť Martin Pekár z Atletica Novejsa s 21 gólmi. Na tretie miesto to nakoniec dotiahol Dominik Obžera, ktorý sa postaral o 19 z celkovo 50 gólov svojho Elánu. Štvrtá priečka patrí Dominovi Rolincovi z 1. FC Pažiť SG, ktorému na jeho 16 zásahov stačilo len 6 zápasov, najlepšiu päťku uzatvára so 14 gólmi Julo Putička z Kuvajtu.
 
Aj z ďalšej individuálnej ceny sa tešil hráč majstra súťaže. Najlepším brankárom PLMF sa v tejto sezóne stal Miloš Mišiak z FC Kuvajt.
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.