topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK

Ani obhajca ASGuard, ani vicemajster FC Bepon - novým majstrom SR trenčiansky FC Letka

TRENČIANSKE TEPLICE, 27.06.2016 |
Dobojované! Po takmer stovke zápasov v skupinovej a vyraďovacej fáze sme spoznali majstra Slovenska v malom fubale pre rok 2016. A nestal sa ním ani obhajca titulu košický ASGuard Security, ani minuloročný strieborný tím bratislavský FC Bepon, ale nováčik turnaja trenčiansky FC Letka.


Koniec obhajcu už v osemifinále

Cesta obhajcu titulu ASGuard Security nečakane skončila už v osemfinále, v ktorom nestačil na bratislavský FC Artmedia. Jeho obranu nedokázal prekonať ani raz, naopak, loptu zo svojej siete vyťahoval až trikrát. Postup Artmedie zariadili Dávid Gála, Konečný a Gajdoš.

Úspešnejší v tejto fáze turnaja bol ďalší minuloročný finalista FC Bepon. Misky váh na stranu vicemajstra SR naklonil v prvom polčase zápasu proti trenčianskemu Monolitu Szabo, po prestávke pridali Schwinghammer a Tomovič ďalšie dva góly a bolo rozhodnuté. Gólovú rozlúčku s turnajom a zmiernenie konečnej prehry na 1:3 dal B. Straka.

O postupujúcom zo zápasu prešovského To-Day so zvolenským L-Trade museli rozhodovať až pokutové kopy. Na zásah Stavača totiž odpovedal Korpáš, po góle Ferenca vyrovnával Špekker. Viac šťastia pri kopoch z bieleho bodu mal prešovský tím a tak sa Zvolenčania s turnajom rozlúčili v osemfinále.

Ďalším tímom, ktorý sa rozlúčil s turnajom, bol FC Kuvajt. So seneckým Joga Bonito, ktorý v rannom zápase nečakane vyradil domáce Trenčianske Teplice, prehral tím hrajúci ligu v Partizánskom 2:0 gólmi Tóha a Koplingera. 

Úspešný bol aj ďalší zástupca Senca Gold Team, ktorý síce s bratislavskými Red Devils prehrával po zásahu Duranku, ešte pred prestávkou však Havlík vyrovnal a po nej zariadil obrat Lengyel.

Neúspech v osemfinále zaznamenal aj ďalší z tímov bratislavskej Uni-ligy RK Academy. O jeho prehre s trenčianskou Letkou rozhodol jediný gól, o ktorý sa v druhom polčase postaral Jambor.

K neúspešnému osemfinále pre bratislavské tímy prispel aj Mseven. Ten nestačil na prešovský R2 Team, ktorý si po góloch Zlatohlavého, Mrúza a dvoch zásahoch Holomáňa pripísal jasný triumf v pomere 4:0.

Výrazne vyrovnanejší bol posledný duel tejto fázy. Prekvapenie play-off považskobystrický YoungBoys vyhrávali nad bratislavským Pressburgom gólmi Andreja a Jakuba Valienta už 2:0, 1. FCP však dvomi zásahmi Maleckého a jedným Martina Caňa otočili duel vo svoj prospech. Z postupu sa ale nakoniec netešil, keď najprv A. Valient vyrovnal a v následnom rozstrele Hričo potvrdil postup "mladých chlapcov".
 

Koniec cesty YoungBoys, Bepon vyradil premožiteľa obhajcu

Kým majster Slovenska ASGuard security s Artmediou prehral 0:3, vicemajster FC Bepon tento tím rovnakým výsledkom vyradil v štvrťfinále. V play-off strelecky rozbehnutý Félix sa presadil dvakrát, jedným zásahom sa prezentoval Bočkay.

Štvrťfinále bolo konečnou stanicou aj pre Joga Bonito. Prešovský To-Day prekonal jeho obranu v každom polčase raz, v prvom sa presadil Stavač, v druhom Kaťuščák.

Neuspel ani posledný zástupca Senca na turnaji Gold Team. Ten síce vyhral prvý polčas duelu s FC Letka po góle Nagya, po prestávke však Trenčania zásahmi Jambora a Beňa otočili skóre vo svoj prospech.

Nečakane úspešná cesta náhradníka za odstúpených Papalalulu považskobystrických YoungBoys sa skončila až vo štvrťfinále. Nad ich sily bol R2 Team, ktorý síce prehrával po góle Andreja Valienta, v druhom polčase však už dominovali Prešovčania a po zásahoch Maníka, Hurného a Holomáňa zvíťazili 1:3.
 

Medzi štvoricou najlepších dva prešovské tímy, jeden trenčiansky a bratislavský

Bratislavský FC Bepon narazil v semifinále na prešovský To-Day a počas prvého dejstva nedokázali skórovať ofenzívy ani jedného z tímov. Góly tak začali padať až po prestávke. Svoj šiesty a siedmy gól v play-off, a zároveň jedenásty a dvanásty na turnaji celkovo, zaznamenal Félix, raz sa do streleckej listiny zapísal Tomovič a tak sa z ďalšej finálovej účasti mohol tešiť vicemajster SR.

Ani v druhom semifinálovom stretnutí prešovský tím neuspel, R2 Team utŕžil výprask od Letky. Už do prestávky viedli Trenčania zásahmi Milana Čaju a Ondrušeka 2:0, po nej pridali Žáčik a Častulín ďalšie tri góly, čím uzavrelii skóre na 5:0.
 

Prešovské derby pre To-Day, Bepon neuspel ani v druhom finále

Sklamanie prešovských tímov z vyradenia pred bránami finále bolo priam hmatateľné, napriek tomu si to vo vzájomnom súboji rozdali bez zbytočného taktizovania, čo sa prejavilo aj na počte gólov. Duel sa od úvodu niesol v réžii To-Day, ktorý po góloch Kolpáka, Stavača a Bednára viedol už 3:0. Iskierku nádeje pre R2 Team vykresal Dadej, Ferenc však znova zvýšil na rozdiel troch gólov. Dadej sa dokázal presadiť aj po druhý raz, no rovnako úspešný bol krátko na to aj Kolpák a tak sa z bronzových medailí nakoniec tešili hráči To-Day.

Bratislavský Bepon chcel po minuloročnom neúspešnom finále konečne dotiahnuť svoje ťaženie do úspešného konca, proti nemu však stál na turnaji vo výbornej forme hrajúci tím FC Letka. Dôležitosť zápasu sa podpísala aj pod jeho skóre po prvom polčase, v ktorom ani jeden z finalistov nechcel urobiť zbytočnú chybu a tak sa na prvý zásah čakalo až do druhého dejstva. V ňom k zisku zlatých medailí priblížil Letku Žáčik a keď sa krátko po ňom dvakrát presadil Ondrušek, hráči trenčianskeho tímu mali cennú trofej doslova na dosah. Po góle Tomoviča, ktorým upravil na 1:3, síce bratislavský tím ožil, no keď v závere zblízka nedokázali jeho hráči dotlačiť loptu do siete, Trenčania z FC Letka si už dokráčali za víťazstvom a svoju premiérovú účasť na turnaji pretavili do titulu majstra Slovenska 2016.

Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.