topPhoto
FOTO: LUCIA WENHARDTOVÁ

Brankárska jednotka Mystery Souček: Šancu na postup určite máme

BRATISLAVA, 15.05.2016 |
Po štrnástich kúskoch od Unique inkasovala jednotka medzi tromi žrďami Mystery MFC Martin Souček v dôležitých dvoch záverečných zápasoch jediný raz. "Pripísal som si pár dobrých zákrokov a som rád, že som svojou troškou prispel k dôležitým bodom," reaguje skromne.
 
Do svojej prvej sezóny v kádri Mystery MFC si naskočil neskôr, keď v prvých dvoch zápasoch stál medzi žrďami Ivan Křížek. V stretnutí s Penya Barcelonista si inkasoval rozhodujúci gól v záverečných sekundách. Ako si videl svoje premiérové vystúpenie v drese MMFC?
 
Po prvých dvoch vynechaných zápasoch som sa na svoj prvý veľmi tešil. Bohužiaľ, inkasovali sme v poslednej minúte a kvôli tomu moja premiéra neskončila podľa mojich predstáv. Prvý zápas som bral najmä ako možnosť spoznať mužstvo, kvalitu súťaže a celkovo ako to v TOP Lige prebieha. V bráne som sa cítil v pohode, aj keď to nebolo ešte úplne ono. Chalani v poli mi však pomohli a podporovali ma. Smolný gól, ktorý rozhodol o našej prehre, ma mrzel ešte dlho po stretnutí, prehrať sme si nezaslúžili.
 
Pre brankára je určite dôležitá aj súhra s obrancami. Ty si však prišiel do tímu, v ktorom si poznal len zopár svojich spoluhráčov. Ako sa ti s nimi hrá?
 
Po príchode do Mystery som okrem Ivana Křížka poznal iba Davida Lapina a Erika Szaba, ktorý však mal zdravotné problémy a tak moje úvodné zápasy vynechal. Na spoluráčov som si však rýchlo zvykol. Všetci chalani sú šikovní, v zápase odovzdajú maximum a tak sa mi za nimi chytá veľmi dobre. Prirodzene, prvé duely to nebolo stopercentné, ale každým zápasom sa to zlepšuje a ten posledný, ktorý sme vyhrali, to bolo už výborne aj z pohľadu spolupráce, aj komunikácie.
 
 
Po jednom góle v zápase s Penya Barcelonista a čistom konte proti Lachtanom si v stretnutí s Unique vyťahoval loptu zo svojej siete až štrnásťkrát. Ako brankár si mal dianie na ihrisku ako na dlani. Čo bolo podľa teba dôvodom takého prídelu?
 
V prvom rade treba povedať, že mužstvo Unique je kvalitou ďaleko pred všetkými ostatnými mužstvami nielen 3. Top Ligy. Dovolím si tvrdiť, že aj v 1. lige by valcovali mnoho svojich súperov. Náš vzájomný zápas bol navyše poznačený tým, že sme sa pre zdravotné problémy hráčov ledva dali dokopy. Ak by sme hrali v plnej sile, výsledok by nebol až tak hrôzostrašný. Štrnásť gólov v našej sieti je však veľmi veľa a boli momenty, keď som si v bráne želal už koniec zápasu. Na chalanov som sa však nehneval, tí, čo boli na ihrisku nevypustili nič, naopak mrzelo ma, že som im nepomohol v bráne viac.
 
V nasledujúcich dvoch dôležitých zápasoch si inkasoval len raz, po čistom konte proti Legendary Squad si jeden gól dostal od Los Banditos. Určite si si po výprasku od Unique napravil chuť, nie?
 
Samozrejme, potrebovali sme si po takom výprasku napraviť chuť a dve výhry bola ta najlepšia odpoveď. Zápasy to neboli jednoduché, najmä mužstvo Legendary Squad hralo veľmi dobre. Oproti stretnutiu s Unique sme zlepšili obranu a jeden inkasovaný gól v dvoch zápasoch je dobrá vizitka. Pripísal som si pár dobrých zákrokov, čo ma povzbudilo do ďalších duelov a som rád, že som svojou troškou prispel k dôležitým bodom.
 
Kvalita súperov je dosť rozdielna. V niektorých zápasoch prakticky nemáš robotu, v iných nevieš kam skôr skočiť a v ďalších zas po minútach čakania musíš vytiahnuť parádny zákrok. Kedy sa ti chytá najlepšie?
 
Každý brankár má radšej, keď je v zápase a má čo robiť. Duely, kde sa pre brankára nič nedeje, ako to bolo v našom proti Lachtanom, sú náročné najmä na sústredenie a udržanie pozornosti. Proti Unique to bol zas opačný extrém. Zostávajúce zápasy vsak boli fajn, súperi neustále hrozili, ale zároveň to nebola žiadna kanonáda a práve takéto stretnutia sú ideálne.
 
Mystery MFC má za sebou základnú časť, po ktorej si vybojovalo miestenku medzi štvoricou najlepších, ktorí si zahrajú o postup do 2. ligy. Už si mal teda dosť času spoznať svoj nový tím. Ako ho hodnotíš?
 
Predovšetkým sme všetci radi, že cieľ skončiť v prvej štvorke v skupine, sa nám podarilo dosiahnuť. Mužstvo je podľa môjho názoru veľmi dobre poskladané, každý si to svoje poctivo odmaká. Hráme ako kolektív, povzbudzujeme sa a nikto nikomu nič nevyčíta. Keď sme v kompletnom zložení, je ťažké nás poraziť.
 
V nadstavbovej časti si MMFC zopakuje zápasy s najlepšími tímami. Aké sú podľa teba šance Mystery v odvetách?
 
Myslím si, že máme dostatočnú kvalitu na to, aby sme zápasy zvládli. Aj keď, bude to ešte ťažšie ako v základnej časti. Ak ale podáme dobré a zodpovedné výkony, súperov by sme mali prevýšiť. Na zápasy sa všetci veľmi tešíme.
 
Veríš, že sa Mystery dokáže ešte prebiť na pozície zaručujúce miestenku do vyššej súťaže, ktoré získajú víťazi a jeden najlepší tím z druhého miesta zo všetkých piatich tretích líg?
 
Určite sa o to pokúsime. Neviem presne, ako sa vyvíjajú zvyšné skupiny, ale to nás teraz nemusí zaujímať. Treba sa sústrediť na každý najbližší zápas a bodovať v ňom. Mužstvo je kvalitné, máme výborného trénera, ktorý nás neustále povzbudzuje, takže šancu určite máme (smiech).
 
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.