topPhoto
FOTO: FB 1. FC PRESSBURG, M. PANÁK

Caňo z 1. FC Pressburg: V nových dresoch za postupom na MSR

BRATISLAVA, 01.02.2016 |
Tím 1. FC Pressburg, ktorý vznikol koncom roku 2014 spolu s projektom Uniliga Bratislava, dáva o sebe vedieť. Mužstvo, ktorého hra je postavená na disciplíne a tímovej spolupráci, sa netají tými najvyššími ambíciami.
 
Komunita okolo bratov Caňovcov sa rozrastá a slovo "kvantita" v tomto prípade stráca svoj význam. O posilách, klubových cieľoch a aj o fungujúcom občianskom združení sme sa preto porozprávali s kapitánom a predsedom tímu a zároveň slovenským reprezentantom v malom futbale Michalom "Cucom" Caňom (vľavo, na fotografii z tréningu reprezentácie na majstrovstvách Európy 2015).
 
 
Cuco, skús na úvod prezradiť niečo o 1. FC Pressburg pre tých, ktorí doteraz nesledovali dianie v bratislavskej Unilige.
 
V prvom rade Športu zdar! (smiech) Buďme radi, že sa nevoláme Ábelov hnev, čo bol tiež jeden z návrhov. Pradupovediac, štartovacím momentom pre vznik 1. FCP bolo, keď sme sa dozvedeli, že náš dlhoročný kamarát Robo Kmeťo spúšťa projekt Uniliga a hľadá do neho tímy. Už predtým sme spolu chodievali na rôzne turnaje a spajála nás hlavne láska k tejto tupej hre! (smiech). Tak sme dali s bratom a blízkymi priateľmi dokopy tím, požičali si dresy a vleteli sme do toho. A pozri sa teraz, normálne sa obávam, že sme každým dňom silnejší! (smiech)
 
Tak toto bude tuším veselý rozhovor. Vráťme sa k prvej sezóne, ktorá sa hrala na umelej tráve na Rapide. Ako si sponínaš na vaše začiatky v súťaži?
 

Bola to prvá sezóna Pressburgu a zároveň oficiálne nultý ročník Uniligy. Tímy sa v tom čase hlavne dávali dokopy, no viaceré z nich hneď od úvodu preukazovali svoju silu a kvalitu. Pamätám si, že náš prvý zápas sme v hnusnom lejaku za nejasných okolností (smiech) prehrali. Následne sme ale v 17 dueloch po sebe nenašli premožiteľa a mohli sme sa tešiť z Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti.
 
V play-off sme šľapali s neskutočným skóre ako hodinky a zastavili sme sa až vo finále, kde sme v naozaj špičkovom zápase podľahli tesne našim rivalom z FC Red Devils 6:7. Dve prehry zo základnej časti nám tak vrátili aj s úrokmi. Napriek tomu, že sme na celkový triumf nakoniec nedosiahli, považujem doteraz toto finále za naozajstný vrchol sezóny. Nechýbala mu totiž ani hráčska a ani organizačná kvalita, vďaka čomu si cestu naň našlo viac fanúšikov ako na duel 1. slovenskej futbalovej ligy. (smiech) 
 
Uniliga sa neskôr presťahovala do areálu Pavla Glesku STU na Mladej Garde, kde hráva svoje zápasy aj BLMFka (Bratislavská liga malého futbalu, pozn.). Ako vnímaš túto zmenu?
 
Uniliga napreduje a schyľuje sa v nej už aj k otvoreniu 3. ligy. My disponujeme už teraz áčkom v prvej a béčkom v druhej najvyššej súťaži. Podmienky sú tu určite lepšie ako na Rapide, vždy sa však nájde priestor na ich ďalšie zlepšovanie. Teší ma ale, že tak ako sa posúva samotná liga, musíme sa spolu s ňou posúvať aj my. Naše ciele a vízie sú dlhodobé, čo nás stále viac motivuje k vytváraniu kvalitných klubových podmienok.
 
Po jeseni tohto ročníka vám patrí štvrtá priečka so štvorbodovou stratou na vedúci FC Artmedia. Aké sú vaše ciele do odvetnej časti?
 
Určite si chceme vybojovať miestenku na Majstrovstvá Slovenska v malom futbale. Máme na to tri možnosti - získať prvé miesto po základnej časti, vyhrať play-off ligy alebo ligový pohár - tak dúfam, že aspoň jednu z nich aj využijeme. Káder sme od začiatku pôsobenia v súťaži výrazne obmenili a som presvedčený, že kvalitu na to máme!
 
Doteraz sme hovorili o hráčskej kvalite vášho tímu. Tak teda prezraď, o koho sa môžete oprieť.
 
Už počas jesennej časti sme sa museli posilniť a adaptovať na nový rozmer ihriska. Po tom, ako sa večer pred odchodom na majstrovstvá Európy v malom futbale nešťastne zranil náš prešporský kanonier Adam Kováč, museli sme túto výraznu stratu rýchlo plátať. Prišiel veľmi dobre fyzicky disponovaný Jakub Ryban, na ktorého sa budeme spoliehať aj počas jari. Tento mladík už stihol skórovať aj vo svojej premiére v reprezentácii, keď sa presadil v priateľskom zápase dvadsaťjednotiek proti Českej republike. Vystužili sme aj zadné rady, kde sa jednoznačne osvedčili Andrej Novák a Erik Bogdán. Obaja sa stali piliermi našej defenzívy. V bráne potvrdil svoje miesto a dokonca vstúpil aj do občianskeho združenia náš elitný gólman Matúš Mucha. 
 
Čerstvou posilou do našej defenzívy je nemilosrdný čistič a náš starý známy Marek Krajčír, ktorý počas zimnej prestávky pomáhal našim farbám vo víťazných ťaženiach na halových turnajoch. Osobne som sa tešil na predpokladaný rast formy u našej stíhačky Riška Roszbecka, ten však na svahu v Taliansku pochoval futbal na štyri mesiace. Jeho rýchlosť však určite nahradí niekto z prichádzajúcej dvojice reprezentantov do 21 rokov. Majo Kvasňovský či Patrik Mozola budú zaručene silnou posilou pre našu ofenzívu a už teraz sa teším na našu spoluprácu. Obaja sú veľmi šikovní a keď budú myslieť tímovo, čo v Pressburgu od hráčov vyžadujeme, môžu byť veľmi, veľmi nebezpeční. Osobne som nesmierne rád aj z ďalších nováčikov u nás bratov Ivanovcov Paťa a Andyho. Vďaka ním prichádza nielen velká kvalita, ale najmä ďalšia myšlienka do našej hry. Obaja sú to univerzáli, ktorí používajú hlavu tak ako sa pri futbale má (smiech). Myslím si preto, že nás čaká naozaj "slušná" jar!
 
Spomínal si viackrát občianske združenie, čo je forma využívaná najmä ligami v malom futbale, no v prípade klubov je to dosť ojedinelé. 
 
Postupne máme s bratom ambíciu expandovať, kam sa bude dať a vytvárať čoraz kvalitnejšie podmienky pre našich hráčov i seba. (smiech) Chceme kvalitným prístupom a v súlade so zákonom získavať na tieto ambície aj prostriedky. Preto sme si spoločne založili Občianske združenie s názvom 1. FC Pressburg, prostredníctvom ktorého sa ich budeme snažiť získavať. Ide o členské príspevky, dary, sponzoring, či dokonca dve percentá z dane záujemcov. To všetko sa budeme pokúšať prostredníctvom kvalitného marketingu a dobrej povesti získať! Všetky informácie budeme už v blízkej dobe uverejňovať na našej facebookovej stránke.
 
Pre svojich hráčov i fanúšikov údajne pripravujete pre jarnú časť veľké prekvapenie. Prezradíš ho už teraz tak im, ako aj čitateľom portálu maleligy.sk? 
 
Že si to ty... (smiech) Áno, máme pripravenú ozajstnú bombu - v jarnej časti budú oba naše tímy hrať v nových dresoch, ktoré budú podľa mňa fakt excelentné! Viac však už neprezradím, všetko uvidíte sami už od marca každý pondelok a stredu večer na umelej tráve na Mladej Garde.
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.