topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK

Projekt Mystery MFC začína zostra, do tímu získal kapitána repre

BRATISLAVA, 27.01.2016 |
Oficiálne čísla síce (zatiaľ) chýbajú, ale možno nebudeme až tak ďaleko od pravdy, ak si trúfneme povedať, že malý futbal je najpopulárnejším športom na Slovensku, a ak nie, tak mu patrí miesto v úzkej špičke. Bohužiaľ, o budovanie značky sa zatiaľ snaží len málo líg a klubov. No Mystery MFC má ambíciu ich počet rozšíriť.
 
Možno trúfalá veta na úvod, no ak si porovnáme počet tých, ktorí reálne niekedy hrali "veľký futbal", teda na veľkom ihrisku, s veľkými bránkami a 11 hráčmi v každom tíme s tými, ktorí hrali alebo hrajú súťažne alebo len tak pre zábavu malý futbal na malé bránky so štyrmi, piatimi, či šiestimi hráčmi v poli na každej strane, nie je zrejme až tak vzdialená od reality.
 
Asi hlavnou nevýhodou malého futbalu je, že zväz, ktorý ho zastrešuje je zatiaľ stále skôr v plienkach a tak o väčšine hraných súťaží sa vie nanajvýš na lokálnej úrovni. No podľa našich informácií už SZMF, teda Slovenský zväz malého futbalu, pripravuje viacero aktivít, ktoré by to mali zmeniť. Jednou z nich by malo byť okrem iného aj rozširovanie obsahu a záberu práve na portáli maleligy.sk.
 
Na druhej strane ale "nespia" ani zástupcovia líg a klubov a stále viac pribúdajú aktivity a projekty, ktoré chcú tento stav zmeniť aj z ich úrovne. Budovanie povedomia o značke ligy alebo klubu je toho dôležitou súčasťou. A na túto cestu sa vydal aj novovznikajúci tím Mystery MFC.
 

Projekt Mystery MFC

"Malý futbal má na Slovensku obrovský potenciál a je len na škodu, že sa ho zatiaľ nedarí využiť tak, ako napríklad v susednom Česku," skonštatoval jeden z autorov myšlienky Mystery MFC Ivan Křížek. "No o túto zmenu sa musí pričiniť nielen zväz, ale aj manažéri líg a klubov. A my chceme svojou troškou pomôcť tiež."
 
Cieľom Mystery MFC je vybudovať tím s jasnými pravidlami založenými na rešpekte voči vlastným hráčom, súperom, no i rozhodcom a zároveň predvádzanou hrou rozširovať svoju fanúšikovskú základňu i šírku svojho športového pôsobenia.
 
"Je len málo tímov, o ktorých sa vie aj inde ako v ich vlastných súťažiach. No pritom k tomu netreba až tak veľa, len zanietenie a aktívnu snahu budovať svoju značku a povedomie o nej," zhodnotil Křížek a dodal: "V Bratislave a trúfnem si povedať, že stále viac aj v rámci Západného Slovenska je príkladom toho napríklad FC Bepon, ktorý patrí k úzkej špičke Bratislavskej ligy malého futbalu, no zároveň je aj pravidelným účastníkom najrozmanitejších turnajov, čím ešte zvyšuje svoj kredit. Nie je preto až takým prekvapením, že veľká časť jeho hráčov patrí do užšieho alebo širšieho kádra reprezentácie."
 
Mystery MFC nečaká ľahká cesta, mnoho hráčov je stabilnou a dlhoročnou súčasťou svojich tímov a tak sa za zmenou nie vždy "hrnú". Napriek tomu sa klubu postupne darí rozširovať svoju súpisku a už v najbližšej sezóne by sa chcel predstaviť v bratislavskej TOP lige.
 
"Pevne veríme, že sa nám to podarí a nenastanú žiadne komplikácie. A ak to vyjde a na konci sezóny budeme môcť tento projekt hodnotiť pozitívne, radi by sme rozšírili naše pôsobenie aj do ďalších súťaží, či už Uniligy alebo BLMF v rámci Bratislavy, prípadne aj do ďalších miest," prezrádza Křížek.
 

Dres MMFC si oblečie aj kapitán reprezentácie

Káder je stále vo fáze budovania, no jeho menoslov sa postupne rozširuje. Víziou Mystery MFC sa nechal mimo iných zlákať dokonca aj kapitán slovenskej reprezentácie v malom futbale na minuloročnom šampionáte v Chorvátsku Erik Szabo.
 
"Keď za mnou prišiel môj kamarát a bývalý spoluhráč Ivan s myšlienkou, že by chcel založiť nový tím, s ktorým chce napredovať a postupne sa dostať až k najvyšším métam, neváhal som. Táto myšlienka sa mi nesmierne páči a vždy rád pomôžem projektu pre budovanie malého futbalu na Slovensku, ktorý má hlavu aj pätu. Sám som to zažil vo svojom materskom klube FC Bepon. Malý futbal sa stáva stále viac a viac populárnejší a mužstiev s vysokými ambíciami by tu malo byť čo najviac. Nebolo teda nad čím rozmýšľať, ponuku som hneď prijal a už teraz sa teším na našu spoluprácu."
 


Predstavujeme: Erik Szabo

post: ľavý obranca, stopér
Kluby v malom futbale: FC Bepon (liga: BLMF Bratislava), Red Devils (Uniliga Bratislava)
Hráčsky vzor: Carles Puyol. Tým, že vo veľkom futbale som hrával aj stopéra, veľmi sa mi páčila práve jeho hra. Bol to veľký hráč a hlavne kapitán môjho najobľúbenejšieho mužstva z Nou Campu. V ňom však bolo či je aj viacero ďalších skvelých futbalistov ako Messi, Iniesta, Xavi a ďalší.
 
Hráčska kariéra
 
S malým futbalom som začal ešte na Sklenárovej v Ružinove, kde som hrával za zväčša posledný tím El Niňo. Väčšinu zápasov napriek tomu, že nehral zle, totiž prehrával. Po presťahovaní BLMF do Karlovky na Molecovu ulicu som odohral niekoľko zápasov za už bývalých Lacres. Práve vtedy som sa dostal do môjho súčasného klubu FC Bepon, ktorý v tom čase figuroval beznádejne na poslednej pozícii v 2. lige. Chceli sme si s kamárátom len tak zahrať, no spolu s nami prišli aj dobré výsledky, ktoré nás po dvoch rokoch posunuli do 1. ligy BLMF. Tá sa medzitým presťahovala na Mladú gardu, kde pôsobí až doteraz.
 
FC Bepon sa držal dva roky v hornej polovici, káder sa postupne vhodne dopĺňal a prišla odmena v podobe dvoch víťazných sezón po sebe. Odvtedy je môj tím najúspešnejším v rámci Bratislavy, dvakrát získal víťazstvo na majstrovstvách Bratislavy, minulý rok sa stal vicemajstrom Slovenska a k tomu pridal aj množstvo turnajových úspechov, keď za zhruba tri roky pozbieral vyše 20 pohárov. Aj tu sa ukazuje, ako sa dá postupom času vytiahnuť mužstvo z dna až na najvyššie méty. Tímy by preto nemali strácať motiváciu a trpezlivosť, pretože odmena určite príde.
 
Okrem Beponu pôsobím v rámci ďalšej bratislavskej súťaže Uniligy v mužstve Red Devils, víťaza nultého ročníka. Do neho ma pozval môj kamarát Róbert Kmeťo, ktorý chce taktiež rozširovať množstvo získaných trofejí a odvtedy v ňom pôsobím až doteraz. 
 
Popri malom futbale sa snažím venovať aj sálovke. Ak mi to čas dovolil, pôsobil som vo svojom materskom klube z veľkého futbalu v Interi Bratislava. Neskôr som však stretol veľmi šikovného trénera extraligového Across Pinerola, ktorý ma zobral na tréning do FC Minimax a v ňom hrám už druhú sezónu. V tíme nechýbajú viacerí výborní futsalisti vrátane byvalých reprezentantov.
 
O pôsobení Erika Szaba vo veľkom futbale si môžete viac prečítať v článku Erik Szabo: Za víťazstvo v lige sú vypísané slušné prémie.
 
Najväčšie úspechy
 
Za svoj najväčší úspech v malom futbale považujem miesto v slovenskej reprezentácie, v ktorej som navyše aj kapitánom. Každým rokom v nej naberám nové skúsenosti, cenné sú najmä tie z majstrovstiev Európy. Verím,že aj vďaka nim sa dočkáme čoskoro aj nejakej medaily. Spomedzi klubových úspechov si cením najmä titul vicemajstra Slovenska s FC Bepon, s ktorým sme vo finále prehrali s domácim výberom AS Guard Security, v ktorom hralo aj niekoľko reprezentantov z futsalu.
 

Predstavujeme: Miroslav Szabó

post: obrana
 
Ďalším hráčom, ktorý by sa mal v novej sezóne objaviť na trávniku v drese Mystery MFC je Miroslav Szabó. "Do tohto projektu som sa nechal zlákať Ivanom, ktorý ma oslovil. Chcem si totiž vyskúšať niečo nové a spoznať nových ľudí. V novom tíme a v pre mňa novej súťaži môžem nabrať skúsenosti ako hráč, ale aj ako človek," prezradil svoje dôvody pre rozhodnutie stať sa súčasťou Mystery MFC.
 
Hráčska kariéra
 
Vo svojej kariére hráča malého futbalu si vyskúšal už viacero tímov, medzi nimi boli Partizán 04 Bratislava, Inter Glóbus, Lacres, Dream team, či Magic 2004 Bratislava. 
 
Úspechy a vzory
 
Za najväčší úspech považuje to, ak sa na ihrisku počas zápasu nikomu nič nestane. Podobne netradične odpovedal aj na otázku o svojom hráčskom vzore. "Pre mňa je vzorom každý jeden z nás. Čo si od neho zoberiem, je už len na mne."
 

Ďalšie mená už čoskoro

Už čoskoro plánuje Mystery MFC prezradiť svojim súčasným, či budúcim fanúšikom aj ďalšie mená zo súpisky. A na maleligy.sk budeme samozrejme pri tom.
 
Chcete vedieť, ako sa projekt Mystery MFC rozvíja alebo sa chcete stať priamo jeho súčasťou? Neváhajte a navštívte jeho facebookovú stránku.
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.