topPhoto
FOTO: MARTIN PANÁK (FC Kuvajt na MSR

Aká bola jeseň v partizánskej PLMF?

PARTIZÁNSKE, 12.01.2016 |
Ďalší ročník súťaže v Partizánskom odštartoval pod novým názvom PLMF (Partizánska liga malého futbalu). Už bez obhajcu titulu Alkáčov v ňom pôsobí sedem tímov - FC Kuvajt, Atletico Novejsa, 1. FC Pažiť SG, Elán, Belasí, Extrower a Orli. Pozreli sme sa bližšie na to, ako sa im v prvej časti sezóny darilo.
 


ORLI

Orli na jesennú časť v dobrom spomínať nebudú. Ako jediný tím súťaže nezískali ani bod, keď v deviatich zápasoch strelili len 11 gólov a inkasovali až 60. Mužstvo sa v úvode sezóny borilo s nedostatkom hráčov, v 1. kole nastupovali proti Elánu len v štvorici (hrá sa 4+1), v 2. sa proti Belasým ani nedali dokopy a zápas prehrali kontumačne. Postupne sa káder rozširoval a v ďalších zápasoch už tieto problémy tím nemal, na výsledkoch sa to však neodzrkadlilo. Na konte Orlov je tak viacero výpraskov, k najväčším patrí 0:8 od Kuvajtu, 1:8 od Atletica, či 2:9 od Belasých.
 
Najlepším strelcom Orlov je trojgólový Ondrej Beleš, osem hráčov si pripísalo po jednom zásahu. Jedinú žltú kartu videl Ondrej Beleš.
 
Viac o Orloch nájdete na ich klubovej stránke tu.
 

EXTROWER

Predposledné miesto v tabuľke patrí po jeseni Extrower, ktorému k ôsmim bodom dopomohla aj kontumačná výhra nad Belasými v úvodnom kole. Tím tak má na konte dve víťazstvá, dve remízy a štyri prehry pri takmer vyrovnanom skóre 24:25. Práve počet inkasovaných gólov ho radí na druhé miesto v tomto ukazovateli, keď menej gólov dostal len vedúci Kuvajt. Slabá strelecká efektivita však "dopomohla" tímu k viacerým tesným prehrám - s Atleticom 1:3, Elánom 3:4, či Pažiťou 3:5. Body si tak Extrower pripísal po jasnom triumfe 7:3 nad Orlami a dvom remízam v záverečných jesenných kolách s Kuvajtom a Belasými.
 
Najlepším strelcom tímu je 5-gólový Michal Grác, Štefan Bilas ml. má na konte 4 a dvojica Silvester Adamík a Tomáš Bilas po troch zásahoch. Medzi strelcami tímu sú aj Jozef Mekýš a Jozef Kukla, ďalšia pätica má v kolonke gólov zatiaľ nulu.
 
Tím nazbieral tri žlté karty, dve má na svojom konte Tomáš Bilas, jednu Michal Grác.
 
Viac o Extroweri nájdete na ich klubovej stránke tu.
 


BELASÍ

Za predsezónnymi očakávaniami výrazne zaostávajú Belasí, ktorí získali len deväť bodov. Tím, ktorý dlhodobo patril k užšej špičke súťaže sa v tomto ročníku zatiaľ len hľadá. Prispel k tomu možno aj úvodný zápas, ktorý po inzultácii rozhodcu prehrali Belasí kontumačne a na konci sezóny prídu podľa pravidiel súťaže navyše o tri body. Tie získali prakticky zadarmo späť v 2. kole, keďže Orli proti nim nenastúpili a tak si pripísali po kontumačnej prehre aj výhru. Nasledujúce výsledky Belasých boli ako na hojdačke. S Pažiťou zachraňovali remízu, od Kuvajtu, Atletica a Elánu dostali poltucet a po remíze s Extrowerom naložili Orlom 9:2. Svoje "dobré časy" pripomenuli fanúšikom v záverečnom kole, v ktorom poriadne potrápili vedúci Kuvajt a získali s ním bod za remízu 1:1.
 
Kanonierom tímu je po jeseni Luboš Duchovič, autor piatich gólov, Branislav Kňazeje a Radoslav Paulus majú na konte po 3 presné zásahy. Na listine strelcov sa objavili aj dvojgóloví Jozef Boka, Peter Duchovič, Roman Szabo, Milan Turček, Peter Záhradný a jednogóloví Martin Beliansky a Peter Vavro.
 
Belasí sú však zároveň natrestanejším tímom súťaže. Tri žlté karty nazbieral Luboš Duchovič, jednu videl Milan Turček. Belasým sa aj trikrát začervenalo, ihrisko predčasne opúšťali Peter Duchovič, Stanislav Humaj a Roman Zvarič.
 
Viac o Belasých nájdete na ich klubovej stránke tu.
 ELÁN

Odstup vedúcej štvorice od trojice na konci je už výraznejší. Piatych Belasých delí od štvrtého Elánu sedem bodov, s prihliadnutím k dodatočnému odpočtu bodov Belasým by na piatu priečku poskočil Extrower s osembodovou stratou. Štvrý Elán s bilanciou päť výhier, jedna remíza a štyri prehry pri skóre 39:34 doplácal v tejto sezóne na nevyrovnanosť výkonov. Po skvelom štarte do ročníka, keď zdolal Orlov 5:2 a Kuvajt 5:3, nasledovala prehra 2:4 s Atleticom a veľký skrat proti Pažiti, s ktorou viedol už 3:0, no nakoniec prehral 4:7. Chuť si Elán napravil tesnou výhrou nad Extrowerom a jasným víťazstvom nad Belasými 6:2, po ktorých si pripísal remízu s Atleticom a triumf 5:0 nad Orlami. Po sérii dobrých výsedkov ale opäť prišli nevydarené zápasy. S Kuvajtom Elán prehrával už 0:6, aby v druhom dejstve aspoň zmiernil svoju porážku na 3:7, proti Pažiti zažil doslova Déjà vu, keď napriek vedeniu 3:0 nakoniec prehral 3:4.
 
Jednoznačným kanonierom Elánu je Dominik Obžera, s 13 gólmi druhý najlepší strelec celej súťaže. Ondrej Školka má na svojom konte 6 gólov, Ján Kopál 5, Daniel Belák 4, Miroslav Cibulka, Ján Gašparík a Jozef Straka po 3 a Roman Humaj jeden.
 
Žlté karty videli dvaja hráči, Daniel Belák dvakrát, Dominik Obžera raz.
 
Viac o Eláne nájdete na ich klubovej stránke tu.
 1. FC PAŽIŤ SG

Jedným z najpríjemnejších prekvapení tejto sezóny je 1. FC Pažiť SG. Tímu, ktorý v predchádzajúcej sezóne často len ťažko dával dokopy dostatok hráčov na zápas, sa v tomto ročníku podarilo stabilizovať káder a to sa prejavilo aj na jeho výsledkoch. Po výbuchu v prvom zápase proti Atleticu, s ktorým dvakrát prehrával, skóre otočil na 5:7, no po nezvládnutom závere nakoniec prehral 11:7, bodoval v troch stretnutiach po sebe. Orlov zdolal 6:2, s Belasými po ďalšom nezvládnutom závere remizoval 4:4 a s Elnom predviedol skvelý obrat z 0:3 na 7:4. S Kuvajtom síce ťahal opäť za kratší koniec po výsledku 2:6, následne však zdolal Extrower 5:3 a Orlov 7:1. V predposlednom jesennom kole síce znova prehral gólov zo záverečných minút s Atleticom, no v rozlúčke s prvou polovicou sezóny predviedol ďalší obrat proti Elánu, tentokrát z 0:3 na 4:3. Aj vďaka tomu je PSG po jeseni tímom s najväčším počtom strelených gólov (47), zároveň je patrí aj druhým najhorším v počte inkasovaných (40), keď viackrát loptu zo svojej siete ťahali len Orli.
 
Ofenzívna kvalita tímu sa prejavila aj v zozname strelcov, v ktorom sú všetci hráči s výnimkou brankára Michala Kopála, dvojice Jakub Johann a Štefan Tesarovič, ktorá nastúpila len na jeden zápas  Dominika Rolinca  s dvoma štartmi. Lídrom v tejto štatistike je 8-gólový Martin Panák, 7 gólov má na konte Milan Chuťka, 6 až trojica Robert Hartmann, Pavol Chrenko a Jaroslav Sagan. Aj pri čísle štyri svietia tri mená - Marek Baláž, Roman Kopál a Peter Okenka. Jeden gól zaznamenal Stanislav frank.
 
PSG nazbieral aj štyri žlté karty, dve z nich Peter Okenka, po jednej Michal Kopál a Štefan Tesarovič.
 
Viac o PSG nájdete na ich klubovej stránke tu.
 


ATLETICO NOVEJSA

Ďalším príjemným prekvapením je pôsobenie nováčika súťaže Atletico Novejsa. Ten do PLMFky naskočil bez rešpektu a svoju kvalitu pretavil do priebežného druhého miesta, keď najmä jeho duely proti vedúcemu Kuvajtu priniesli krásne futbalové divadlo. Po tesnej prehre v premiérovom zápase práve proti tomuto súperovi predviedlo Atletico skvelý obrat proti PSG, ktorý odštartoval jeho päťzápasovú víťaznú sériu. Po výhrach nad Elánom, Extrowerom, Belasými a Orlami nasledovali remíza s Elánom a prehra s Kuvajtom, jeseň však Atletico opäť zakončilo trojbodovo v stretnutí s Pažiťou. Na svojom konte tak má pred jarnou časťou 19 bodov za 6 výhier, jednu remízu a 2 prehry pri skóre 43:27.
 
Najlepším strelcom tímu je zároveň prvý v tabuľke kanonierov celej súťaže 15-gólový Martin Pekár, ktorý sa tak postaral o viac ako tretinu gólov Atletica. Sedem zásahov má na konte Dominik Kohút, päť dvojica Marek Beseda a Boris Šlabjar, tri Lukáš Štrbák, dva Marek Lupták, Juraj Sobota a Martin Tomko, raz sa presadil Jakub Majerník.
 
Červenú kartu videli Andrej Cíger a Lukáš Štrbák, žltú dvakrát Marek Lupták.
 
Viac o Atleticu nájdete na ich klubovej stránke tu.
 


FC KUVAJT

Lídrom tabuľky je po jeseni so štvorbodovým náskokom FC Kuvajt, ktorý však má pred svojimi prenasledovateľmi zápas k dobru. V doterašom priebehu súťaže si pripísal sedem výhier, remízy s Extrowerom a Belasými a prehral len jediný raz, keď ešte v 2. kole nestačil na Elán. Vo svojich víťazných zápasoch často dominoval, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch. Extrower zdolal 6:1, Orlov 8:0, Belasých 6:3, PSG 6:2 a Elán 7:3. Viac roboty mu dali výhry nad Atleticom 4:3 a 2:0. Aj vďaka tomu sa kuvajťáci môžu pochváliť druhou najlepšou ofenzívou súťaže, keď do siete svojich súperov poslali 46 lôpt, no zároveň inkasovali zo všetkých najmenej, keď Miloš Mišiak loptu zo svojej bránky ťahal len 21-krát.
 
Tabuľke strelcov tímu kraľuje tretí v ligovom rebríčku Dávid Šuhajda s 12 gólmi, sedem si pripísal Radoslav Kuzma, šesť dvojica Ján Stručka a Roland Čaprnka, druhému menovanému sa to navyše podarilo v jedinom zápase pri výhre 7:3 nad Elánom. Štyri góly má na svojom konte David Krajčík, trikrát sa presadili Pavol Beňuška a Ján Fáber, dvakrát Július Putiška a Ivan Zuzula. O jeden presný zásah sa postaral Martin Bruška.
 
Žlté napomínanie videl dvakrát Ján Stručka, raz Július Putiška, Radoslav Kuzma a Dávid Šuhajda.
 
Viac o Kuvajte nájdete na ich klubovej stránke tu.
 ZAUJÍMAVOSTI

Najviac gólov v zápase
18: Atletico Novejsa - 1. FC Pažiť SG 11:7 (2. kolo)
11: 1. FC Pažiť SG - Elán 7:4 (5. kolo), Orli - Belasí 2:9 (10. kolo), 1. FC Pažiť SG - Atletico Novejsa 5:6 (10. kolo)
10: Orli - Extrower 3:7 (5. kolo), FC Kuvajt - Elán 7:3 (10. kolo)
 
Najmenej gólov v zápase
2: Extrower - Belasí 1:1 (9. kolo), Atletico Novejsa - FC Kuvajt 0:2 (9. kolo), Belasí - FC Kuvajt 1:1 (11. kolo)
4: Extrower - Atletico Novejsa 1:3 (4. kolo), Elán - Atletico Novejsa 2:2 (8. kolo)
6: Atletico Novejsa - Elán 4:2 (3. kolo), Extrower - FC Kuvajt 3:3 (8. kolo)
 
Najvyšší rozdiel v skóre
8: Orli - FC Kuvajt 0:8 (4. kolo)
7: Atletico Novejsa - Orli 8:1 (7. kolo), Orli - Belasí 2:9 (10. kolo)
6: Orli - 1. FC Pažiť SG 1:7 (8. kolo)
 
Tabuľka strelcov
15: Martin Pekár (Atletico Novejsa)
13: Dominik Obžera (Elán)
12: Dávid Šuhajda (FC Kuvajt)
 8: Martin Panák (1. FC Pažiť SG)
 7: Dominik Kohút (Atletico Novejsa), Radoslav Kuzma (FC Kuvajt), Milan Chuťka (1. FC Pažiť SG)
 6: Robert Hartmann, Jaroslav Sagan, Pavol Chrenko (všetci 1. FC Pažiť SG), Ján Stručka, Roland Čaprnka (obaja FC Kuvajt), Ondrej Školka (Elán) 
Autor: marp, Zdroj: maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.