topPhoto
FOTO: MILOŠ SAGÁT

FOTO Víťazom Vianočného turnaja v Bánovciach po 13 rokoch Borusia

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU, 07.01.2016 |
Tradícia Vianočného turnaja halového minifutbalového turnaja o "Putovný pohár Slovenského Orla a Pohár primátora mesta Bánovce nad Bebravou ostala opäť neporušená. Turnaj, ktorý svojim už 22. ročníkom patrí k jedným z najstarších a najmasovejších amatérskych podujatí na Slovensku, sa v tomto roku zúčastnilo 21 družstiev z okresov Trenčín, Partizánske, Topoľčany a Bánovce nad Bebravou.
 
Predkolo turnaja sa konalo 19. decembra 2015 v športovej hale Bánovce nad Bebravou. Do širšieho turnaja, ktoré sa opäť hral v klasickom termíne 26. decembra postúpilo 18 mužstiev. Desať z nich žreb priradil k šiestim najlepším kolektívom z roku 2014 a vytvorili tak šesť trojčlenných skupín. 
 
KVALIFIKÁCIA (19.12.2015)
Yon Boys/BN - AS Madrid/BN 9:4 (postup: I. Yon Boys)
PAOK/BN - TJ Miezgovce 2:3 (II. TJ Miezgovce)
Vox Pup/TO - AS Roma/BN 12:4 (III. Vox Pub)
 
Do užšieho poobedného finále postúpilo šesť najlepších družstiev, teda víťazov jednotlivých skupín: Borusia (Bánovce nad Bebravou), Jamajka (Topoľčany), Vox Pub (Topoľčany), Dubodiel (Trenčín), Orol Miezgovce a Adamsovci (Bánovce nad Bebravou).
 
Širšie finále prinieslo opäť veľa zaujímavých a vyrovnaných zápasov. Oproti roku 2014 došlo k zmenám šesťčlennej finálovej skupiny, ktorú prekvapujúco opustili minuloročný finalista El-Fuňo, ktorého dres oblieklo niekoľko výborných futbalistov ako napr. Martin Líška či Dávid Richtárech, ako aj  Bayern K. Ves so súrodencami Štefanikovcami. 
 
Najvyrovnanejšie zápasy prebehli v 4. kvalifikačnej skupine, kde sa stretli víťazi turnaja z roku 2009 V. Hradná, víťaz turnaja z roku 2013 Gold Stars Jasklo a pravidelný účastník turnaja Dubodiel. Postup z tejto "skupiny smrti" si napokon vybojovalo mužstvo Dubodiela. 
 
ŠIRŠIE FINÁLE - umiestnenie v skupinách
Skupina 1
1. Borusia (BN)
2. Miezgovce
3. Yon Boys (BN)
 
Skupina 2
1. Jamajka (TO)
2. TJ Miezgovce
3. Baník Otrhánky
 
Skupina 3
1. Vox Pub (TO)
2. Bayern K. Ves (BN)
3. Invistubleteam (BN)
 
Skupina 4
1. Dubodiel (TN) 
2. V. Hradná (TN)
3. Gold Star-Jasklo (BN)
 
Skupina 5
1. Orol Miezgovce
2. El Fuňo (BN)
3. Oranjes (PE)
 
Skupina 6
1. Adamsovci (BN)
2. Colo Colo (BN)
3. Eternal leg (BN)
 
Vo večernom finále si prvenstvo vo vzájomne vyrovnaných a divácky atraktívnych zápasoch nakoniec po 13 rokoch vybojovalo mužstvo Borusie, ktoré podalo kolektívny výkon a najskôr v užšom finále porazilo Orol Miezgovce 2:0 a Vox Pub 1:0, aby si vo vyvrcholení turnaja poradilo aj s minuloročného víťazom mužstvom Adamsovcov 2:0, keď úspešnými strelcami boli hráči Škorec a Jakubček. 
 
V zápase o tretie miesto sa stretli Dubodiel a Vox-Pub. Vyrovnaný duel skončil napokon výhrou Dubodiela 2:0, sieť rozvlnili Červený a Barta. 
 
UŽŠIE FINÁLE
Skupina A
Borusia - Orol 2:0
Borusia - Vox pub 1:0
Orol - Vox Pub 1:4
 
1. Borusia
2. Vox Pub
3. Orol
 
Skupina B
Jamajka - Adamsovci 1:2
Jamajka - Dubodiel 1:1
Adamsovci - Dubodiel 1:1
 
1. Adamsovci
2. Dubodiel
3. Jamajka
 
O 3. miesto 
Vox Pub - Dubodiel 0:2
 
Finále
Borusia - Adamsovci 2:0
 
Opäť sa tak potvrdilo, že tento vianočný turnaj nemá hlavného favorita, pretože v priebehu jeho 22 ročníkov sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu družstvu obhájiť titul. 
 
 
Najlepším strelcom turnaja sa stal po roku opäť Ondrej Škorec z Borusie, ktorý strelil celkovo 8 gólov. Ako najlepší brankár bol vyhodnotený Marek Igaz z víťazného mužstva, ktorý počas celého turnaja neinkasoval gól a najväčšou mierou tak prispel k triumfu Borusie. Cenu pre najlepšieho hráča tentokrát získal mladý a talentovaný hráč Spartaka Bánovce nad Bebravou Roman Mrocek z mužstva Adamsovci. 
 
Putovný pohár Slovenského Orla a Pohár primátora Bánoviec nad Bebravou, ako aj ceny najlepším kolektívom a jednotlivcom odovzdali osobne primátor mesta Marián Chovanec, starosta obce Miezgovce Juraj Trgyňa, prezident Slovenského orla Bratislava Ing. Jozef Gálik a riaditeľ turnaja Mgr. Miloš Šagát.
 
 
Tohto ročníka sa zúčastnilo vyše 210 hráčov a pod dohľadom rozhodcov Bečku a Murína bolo v priebehu dvoch dní odohraných spolu 29 zápasov. Tak ako aj po minulé roky, aj v tomto roku sa organizátorom turnaja podarilo vyplniť vianočné sviatky peknou kultúrno-spoločenskou akciu, čoho dôkazom bola opäť bohatá divácka návšteva a zaplnená športová hala.
 
V priebehu turnaja, tak ako každý rok, bola vykonaná zbierka "Minca pre choré deti", ktorá spolu s časťou výťažku turnaja bude venovaná Detskej onkologickej Fakultnej nemocnici v Bratislave a na charitatívne účely. V doterajšej histórii bolo takto odovzdaných už vyše 4 050 eur.
 
Organizátor turnaja Slovenský Orol chce touto cestou ďakuje všetkým prítomným hráčom, divákom, ako aj mediálnym partnerom portálu ligy.sk a rádiu WOW, reklamným parnerom Ezop Slovakia, AZ-Systém, Ferplay Sport, G.S.Company s.r.o. a v neposlednej rade Obecnému úradu Miezgovce a Mestskému úradu Bánovce nad Bebravou za poskytnutú pomoc pri zorganizovaní tohto podujatia.

 

Autor: marp, Zdroj: Miloš Šagát, maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: Obhajca titulu von z hry
  Z trojice majstrov z predchádzajúcich ročníkov sa medzi najlepšiu štvoricu dostal jediný. Viac >>>
 • 23.06.2019
  SZMF MSR2019: V sobotu sa v Piešťanoch rozhodlo o 16 najlepších
  Majstrovstvá Slovenska v malom futbale pod patronátom Slovenského zväzu malého futbalu ponúkli v Piešťanoch v sobotu zápasy skupinovej fázy i úvodné duely play-off, do ktorého sa z 50 tímov prebojovalo 32 najlepších. Z nich vzišla šestnástka, ktorá v nedeľu zabojuje o titul majstra. Viac >>>
 • 22.06.2019
  MÚMF Trenčín: Pohár spoznal semifinalistov
  Pohár Mestskej únie malého futbalu v Trenčíne pokračoval v sobotu štvrťfinálovými zápasmi. Spolu s poltuctom prvoligistov sa v nich predstavili aj dvaja druholigisti. Viac >>>
 • 21.06.2019
  Socca vydala renking reprezentácií, je medzi nimi aj Slovensko
  International Socca Federation vydala v týchto dňoch rebríček 32 najlepších reprezentácií, ktoré hrajú pod jej patronátom. Nechýba v ňom ani Slovensko. Viac >>>
 • 21.06.2019
  SZMF: MSR2019 aj za účasti všetkých doterajších víťazov
  V Piešťanoch na umelej tráve miestneho PFK napíšu od 22. do 23. júna 2019 Majstrovstvá Slovenskej republiky v malom futbale už svoju ôsmu kapitolu. Zúčastní sa jej päťdesiatka tímov z celého Slovenska a chýbať nebude ani trio klubov, ktoré sa tešili z majstrovskej trofeje v predchádzajúcich ročníkoch - ASGuard Security Košice (víťaz v rokoch 2015 a 2018), FC Letka Trenčín (2016) a Banco Casino Senec (2017). Viac >>>
 • 19.06.2019
  Trnavský Prengo Cup 2019 privíta v sobotu 62 tímov
  Napriek menšiemu počtu ihrísk, ktoré získali organizátori Prengo Cup k dispozícii pre potreby už 7. ročníka najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku, v sobotu 22. júna sa v areáli Slávie na Rybníkovej ulici v Trnave predstaví až 62 tímov, z toho 54 mužských a osem ženských. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.