topPhoto
FOTO: MILOŠ SAGÁT

FOTO Víťazom Vianočného turnaja v Bánovciach po 13 rokoch Borusia

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU, 07.01.2016 |
Tradícia Vianočného turnaja halového minifutbalového turnaja o "Putovný pohár Slovenského Orla a Pohár primátora mesta Bánovce nad Bebravou ostala opäť neporušená. Turnaj, ktorý svojim už 22. ročníkom patrí k jedným z najstarších a najmasovejších amatérskych podujatí na Slovensku, sa v tomto roku zúčastnilo 21 družstiev z okresov Trenčín, Partizánske, Topoľčany a Bánovce nad Bebravou.
 
Predkolo turnaja sa konalo 19. decembra 2015 v športovej hale Bánovce nad Bebravou. Do širšieho turnaja, ktoré sa opäť hral v klasickom termíne 26. decembra postúpilo 18 mužstiev. Desať z nich žreb priradil k šiestim najlepším kolektívom z roku 2014 a vytvorili tak šesť trojčlenných skupín. 
 
KVALIFIKÁCIA (19.12.2015)
Yon Boys/BN - AS Madrid/BN 9:4 (postup: I. Yon Boys)
PAOK/BN - TJ Miezgovce 2:3 (II. TJ Miezgovce)
Vox Pup/TO - AS Roma/BN 12:4 (III. Vox Pub)
 
Do užšieho poobedného finále postúpilo šesť najlepších družstiev, teda víťazov jednotlivých skupín: Borusia (Bánovce nad Bebravou), Jamajka (Topoľčany), Vox Pub (Topoľčany), Dubodiel (Trenčín), Orol Miezgovce a Adamsovci (Bánovce nad Bebravou).
 
Širšie finále prinieslo opäť veľa zaujímavých a vyrovnaných zápasov. Oproti roku 2014 došlo k zmenám šesťčlennej finálovej skupiny, ktorú prekvapujúco opustili minuloročný finalista El-Fuňo, ktorého dres oblieklo niekoľko výborných futbalistov ako napr. Martin Líška či Dávid Richtárech, ako aj  Bayern K. Ves so súrodencami Štefanikovcami. 
 
Najvyrovnanejšie zápasy prebehli v 4. kvalifikačnej skupine, kde sa stretli víťazi turnaja z roku 2009 V. Hradná, víťaz turnaja z roku 2013 Gold Stars Jasklo a pravidelný účastník turnaja Dubodiel. Postup z tejto "skupiny smrti" si napokon vybojovalo mužstvo Dubodiela. 
 
ŠIRŠIE FINÁLE - umiestnenie v skupinách
Skupina 1
1. Borusia (BN)
2. Miezgovce
3. Yon Boys (BN)
 
Skupina 2
1. Jamajka (TO)
2. TJ Miezgovce
3. Baník Otrhánky
 
Skupina 3
1. Vox Pub (TO)
2. Bayern K. Ves (BN)
3. Invistubleteam (BN)
 
Skupina 4
1. Dubodiel (TN) 
2. V. Hradná (TN)
3. Gold Star-Jasklo (BN)
 
Skupina 5
1. Orol Miezgovce
2. El Fuňo (BN)
3. Oranjes (PE)
 
Skupina 6
1. Adamsovci (BN)
2. Colo Colo (BN)
3. Eternal leg (BN)
 
Vo večernom finále si prvenstvo vo vzájomne vyrovnaných a divácky atraktívnych zápasoch nakoniec po 13 rokoch vybojovalo mužstvo Borusie, ktoré podalo kolektívny výkon a najskôr v užšom finále porazilo Orol Miezgovce 2:0 a Vox Pub 1:0, aby si vo vyvrcholení turnaja poradilo aj s minuloročného víťazom mužstvom Adamsovcov 2:0, keď úspešnými strelcami boli hráči Škorec a Jakubček. 
 
V zápase o tretie miesto sa stretli Dubodiel a Vox-Pub. Vyrovnaný duel skončil napokon výhrou Dubodiela 2:0, sieť rozvlnili Červený a Barta. 
 
UŽŠIE FINÁLE
Skupina A
Borusia - Orol 2:0
Borusia - Vox pub 1:0
Orol - Vox Pub 1:4
 
1. Borusia
2. Vox Pub
3. Orol
 
Skupina B
Jamajka - Adamsovci 1:2
Jamajka - Dubodiel 1:1
Adamsovci - Dubodiel 1:1
 
1. Adamsovci
2. Dubodiel
3. Jamajka
 
O 3. miesto 
Vox Pub - Dubodiel 0:2
 
Finále
Borusia - Adamsovci 2:0
 
Opäť sa tak potvrdilo, že tento vianočný turnaj nemá hlavného favorita, pretože v priebehu jeho 22 ročníkov sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu družstvu obhájiť titul. 
 
 
Najlepším strelcom turnaja sa stal po roku opäť Ondrej Škorec z Borusie, ktorý strelil celkovo 8 gólov. Ako najlepší brankár bol vyhodnotený Marek Igaz z víťazného mužstva, ktorý počas celého turnaja neinkasoval gól a najväčšou mierou tak prispel k triumfu Borusie. Cenu pre najlepšieho hráča tentokrát získal mladý a talentovaný hráč Spartaka Bánovce nad Bebravou Roman Mrocek z mužstva Adamsovci. 
 
Putovný pohár Slovenského Orla a Pohár primátora Bánoviec nad Bebravou, ako aj ceny najlepším kolektívom a jednotlivcom odovzdali osobne primátor mesta Marián Chovanec, starosta obce Miezgovce Juraj Trgyňa, prezident Slovenského orla Bratislava Ing. Jozef Gálik a riaditeľ turnaja Mgr. Miloš Šagát.
 
 
Tohto ročníka sa zúčastnilo vyše 210 hráčov a pod dohľadom rozhodcov Bečku a Murína bolo v priebehu dvoch dní odohraných spolu 29 zápasov. Tak ako aj po minulé roky, aj v tomto roku sa organizátorom turnaja podarilo vyplniť vianočné sviatky peknou kultúrno-spoločenskou akciu, čoho dôkazom bola opäť bohatá divácka návšteva a zaplnená športová hala.
 
V priebehu turnaja, tak ako každý rok, bola vykonaná zbierka "Minca pre choré deti", ktorá spolu s časťou výťažku turnaja bude venovaná Detskej onkologickej Fakultnej nemocnici v Bratislave a na charitatívne účely. V doterajšej histórii bolo takto odovzdaných už vyše 4 050 eur.
 
Organizátor turnaja Slovenský Orol chce touto cestou ďakuje všetkým prítomným hráčom, divákom, ako aj mediálnym partnerom portálu ligy.sk a rádiu WOW, reklamným parnerom Ezop Slovakia, AZ-Systém, Ferplay Sport, G.S.Company s.r.o. a v neposlednej rade Obecnému úradu Miezgovce a Mestskému úradu Bánovce nad Bebravou za poskytnutú pomoc pri zorganizovaní tohto podujatia.

 

Autor: marp, Zdroj: Miloš Šagát, maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 09.04.2019
  SMZ: Z prvého reprezentačného zrazu vzišla nominácia na Adria Cup 2019
  Prvá aprílová sobota sa pre reprezentáciu Slovenského minifutbalového zväzu niesla v znamení príprav na ISF majstrovstvá sveta 2019, ktoré sa uskutočnia v októbri na Kréte. Cieľom zrazu bolo preveriť výkonnosť vybraných hráčov z líg pod patronátom tohto zväzu a vyšla z neho konečná nominácia na Adria Cup v Záhrebe. Viac >>>
 • 05.04.2019
  SMZ: Reprezentácia začína prípravu na MS, v širšej nominácii 27 hráčov
  Slovenská reprezentácia Slovenského minifutbalového zväzu odštartuje svoju prípravu na októbrové MS na Kréte turnaj štyroch národov Adria Cup 2019 v chorvátskom Záhrebe (3. a 4. mája). Viac >>>
 • 28.03.2019
  ISF má už 87 členov, na Výročnej konferencii nechýbalo ani Slovensko
  Výročná konferencia Medzinárodnej minifutbalovej federácie (International Socca Federation) 2019 sa uskutočnilo 19. marca v anglickom Birminghame a zúčastnili sa jej aj zástupcovia Slovenského minifutbalového zväzu. Viac >>>
 • 25.03.2019
  SMZ: Realizačný tím slovenskej reprezentácie s novou posilou
  Počas prípravy na tohtoročné Socca majstrovstvá sveta v minifutbale sa realizačný tím slovenskej reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu rozrástol o nového asistenta reprezentačného trénera Michala Caňa, ktorým sa stal Jozef Igaz z Mestskej únie malého futbalu Trenčín. Viac >>>
 • 13.03.2019
  Mystery MFC svitá po ťažkom období na lepšie časy
  Ešte pred pár mesiacmi nebolo isté, či Mystery MFC v novej sezóne vôbec bude hrať, nakoniec je z toho šanca na miestenku do skupiny o titul v bratislavskej Unilige, nový partner klubu i trio reprezentantov. Jarná časť aktuálneho ročníka štartuje pre kúzelníkov už dnes, s akými cieľmi do nej vstupujú? Viac >>>
 • 07.02.2019
  SZMF si pre hráčov i fanúšikov pripravil dvojité prekvapenie
  Tým prvým je, že slovenská reprezentácia pod hlavičkou SZMF sa napriek neúspešným minuloročným majstrovstvám Európy, na ktorých si nevybojovala miestenku na MS, zúčastní svetového šampionátu v Austrálii. Tým druhým je zmena na trénerskej lavičke, kde Rastislava Kollára strieda fanúšikom dobre známy Laco Borbély. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.