topPhoto
FOTO: MILOŠ SAGÁT

FOTO Víťazom Vianočného turnaja v Bánovciach po 13 rokoch Borusia

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU, 07.01.2016 |
Tradícia Vianočného turnaja halového minifutbalového turnaja o "Putovný pohár Slovenského Orla a Pohár primátora mesta Bánovce nad Bebravou ostala opäť neporušená. Turnaj, ktorý svojim už 22. ročníkom patrí k jedným z najstarších a najmasovejších amatérskych podujatí na Slovensku, sa v tomto roku zúčastnilo 21 družstiev z okresov Trenčín, Partizánske, Topoľčany a Bánovce nad Bebravou.
 
Predkolo turnaja sa konalo 19. decembra 2015 v športovej hale Bánovce nad Bebravou. Do širšieho turnaja, ktoré sa opäť hral v klasickom termíne 26. decembra postúpilo 18 mužstiev. Desať z nich žreb priradil k šiestim najlepším kolektívom z roku 2014 a vytvorili tak šesť trojčlenných skupín. 
 
KVALIFIKÁCIA (19.12.2015)
Yon Boys/BN - AS Madrid/BN 9:4 (postup: I. Yon Boys)
PAOK/BN - TJ Miezgovce 2:3 (II. TJ Miezgovce)
Vox Pup/TO - AS Roma/BN 12:4 (III. Vox Pub)
 
Do užšieho poobedného finále postúpilo šesť najlepších družstiev, teda víťazov jednotlivých skupín: Borusia (Bánovce nad Bebravou), Jamajka (Topoľčany), Vox Pub (Topoľčany), Dubodiel (Trenčín), Orol Miezgovce a Adamsovci (Bánovce nad Bebravou).
 
Širšie finále prinieslo opäť veľa zaujímavých a vyrovnaných zápasov. Oproti roku 2014 došlo k zmenám šesťčlennej finálovej skupiny, ktorú prekvapujúco opustili minuloročný finalista El-Fuňo, ktorého dres oblieklo niekoľko výborných futbalistov ako napr. Martin Líška či Dávid Richtárech, ako aj  Bayern K. Ves so súrodencami Štefanikovcami. 
 
Najvyrovnanejšie zápasy prebehli v 4. kvalifikačnej skupine, kde sa stretli víťazi turnaja z roku 2009 V. Hradná, víťaz turnaja z roku 2013 Gold Stars Jasklo a pravidelný účastník turnaja Dubodiel. Postup z tejto "skupiny smrti" si napokon vybojovalo mužstvo Dubodiela. 
 
ŠIRŠIE FINÁLE - umiestnenie v skupinách
Skupina 1
1. Borusia (BN)
2. Miezgovce
3. Yon Boys (BN)
 
Skupina 2
1. Jamajka (TO)
2. TJ Miezgovce
3. Baník Otrhánky
 
Skupina 3
1. Vox Pub (TO)
2. Bayern K. Ves (BN)
3. Invistubleteam (BN)
 
Skupina 4
1. Dubodiel (TN) 
2. V. Hradná (TN)
3. Gold Star-Jasklo (BN)
 
Skupina 5
1. Orol Miezgovce
2. El Fuňo (BN)
3. Oranjes (PE)
 
Skupina 6
1. Adamsovci (BN)
2. Colo Colo (BN)
3. Eternal leg (BN)
 
Vo večernom finále si prvenstvo vo vzájomne vyrovnaných a divácky atraktívnych zápasoch nakoniec po 13 rokoch vybojovalo mužstvo Borusie, ktoré podalo kolektívny výkon a najskôr v užšom finále porazilo Orol Miezgovce 2:0 a Vox Pub 1:0, aby si vo vyvrcholení turnaja poradilo aj s minuloročného víťazom mužstvom Adamsovcov 2:0, keď úspešnými strelcami boli hráči Škorec a Jakubček. 
 
V zápase o tretie miesto sa stretli Dubodiel a Vox-Pub. Vyrovnaný duel skončil napokon výhrou Dubodiela 2:0, sieť rozvlnili Červený a Barta. 
 
UŽŠIE FINÁLE
Skupina A
Borusia - Orol 2:0
Borusia - Vox pub 1:0
Orol - Vox Pub 1:4
 
1. Borusia
2. Vox Pub
3. Orol
 
Skupina B
Jamajka - Adamsovci 1:2
Jamajka - Dubodiel 1:1
Adamsovci - Dubodiel 1:1
 
1. Adamsovci
2. Dubodiel
3. Jamajka
 
O 3. miesto 
Vox Pub - Dubodiel 0:2
 
Finále
Borusia - Adamsovci 2:0
 
Opäť sa tak potvrdilo, že tento vianočný turnaj nemá hlavného favorita, pretože v priebehu jeho 22 ročníkov sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu družstvu obhájiť titul. 
 
 
Najlepším strelcom turnaja sa stal po roku opäť Ondrej Škorec z Borusie, ktorý strelil celkovo 8 gólov. Ako najlepší brankár bol vyhodnotený Marek Igaz z víťazného mužstva, ktorý počas celého turnaja neinkasoval gól a najväčšou mierou tak prispel k triumfu Borusie. Cenu pre najlepšieho hráča tentokrát získal mladý a talentovaný hráč Spartaka Bánovce nad Bebravou Roman Mrocek z mužstva Adamsovci. 
 
Putovný pohár Slovenského Orla a Pohár primátora Bánoviec nad Bebravou, ako aj ceny najlepším kolektívom a jednotlivcom odovzdali osobne primátor mesta Marián Chovanec, starosta obce Miezgovce Juraj Trgyňa, prezident Slovenského orla Bratislava Ing. Jozef Gálik a riaditeľ turnaja Mgr. Miloš Šagát.
 
 
Tohto ročníka sa zúčastnilo vyše 210 hráčov a pod dohľadom rozhodcov Bečku a Murína bolo v priebehu dvoch dní odohraných spolu 29 zápasov. Tak ako aj po minulé roky, aj v tomto roku sa organizátorom turnaja podarilo vyplniť vianočné sviatky peknou kultúrno-spoločenskou akciu, čoho dôkazom bola opäť bohatá divácka návšteva a zaplnená športová hala.
 
V priebehu turnaja, tak ako každý rok, bola vykonaná zbierka "Minca pre choré deti", ktorá spolu s časťou výťažku turnaja bude venovaná Detskej onkologickej Fakultnej nemocnici v Bratislave a na charitatívne účely. V doterajšej histórii bolo takto odovzdaných už vyše 4 050 eur.
 
Organizátor turnaja Slovenský Orol chce touto cestou ďakuje všetkým prítomným hráčom, divákom, ako aj mediálnym partnerom portálu ligy.sk a rádiu WOW, reklamným parnerom Ezop Slovakia, AZ-Systém, Ferplay Sport, G.S.Company s.r.o. a v neposlednej rade Obecnému úradu Miezgovce a Mestskému úradu Bánovce nad Bebravou za poskytnutú pomoc pri zorganizovaní tohto podujatia.

 

Autor: marp, Zdroj: Miloš Šagát, maleligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 26.09.2019
  SZMF: Nominácia na WMF majstrovstvá sveta s viacerými prekvapeniami
  Majstrovstvá sveta pod záštitou WMF v australskom Perthe privítajú od 1. do 11. októbra 2019 32 výberov, medzi ktorými nechýba ani slovenská reprezentácia pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu. Viac >>>
 • 19.09.2019
  Reprezentácia SMZ spoznala finálnu nomináciu na Socca MS 2019
  Realizačný tím reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu mal pred sebou počas víkendu v Trenčíne ťažkú úlohu, keď vyberal z 19 hráčov finálnu dvanástku, ktorá pôjde reprezentovať Slovensko na Socca Majstrovstvá sveta do Grécka. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Premiérový turnaj bývalých hráčov PLMF ovládli Belasí
  Spomienka na "staré dobré časy" Partizánskej ligy malého futbalu priviedla na štadión ŠK Slovan Šimonovany hráčov z tímov, ktoré v minulosti v súťaži pôsobili. Tí si spolu zmerali sily v Turnaji starých pánov, ktorý by sa mal stať tradíciou. Viac >>>
 • 17.09.2019
  Křížek s ostrou kritikou SZMF: O týchto veciach sa bude ešte hovoriť
  V rozsiahlom rozhovore s už bývalým členom výkonného výboru a realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu Ivanom Křížkom sme sa dotkli aj témy dvoch zväzov na Slovensku. A treba povedať, že vzťahy medzi nimi nie sú vždy práve ideálne. Dokazujú to aj slová už bývalého minifutbalového funkcionára, ktorý si ani vo vyjadreniach pre náš portál práve servítku pred ústa nedával. Viac >>>
 • 17.09.2019
  `Pán Ivan` už len ako hráč, vo zväze, reprezentácii i klube končí

  Spoluzakladateľ a neskôr hlavný manažér známeho bratislavského tímu Mystery MFC, člen výkonného výboru a zároveň realizačného tímu reprezentácie Slovenského minifutbalového zväzu. Pre mnohých kontroverzný Ivan Křížek potvrdil svoju povesť a nečakane sa z týchto postov stiahol. Viac >>>

 • 10.09.2019
  Socca LM: Papalalulu piatym tímom Európy, kráľom ARKO Ključarovci
  Liga majstrov pod patronátom SOCCA ponúkla v slovinskom Maribore súboje 24 tímov z 22 miest zo 16 krajín. Zastúpenie medzi nimi mal aj víťaz bratislavskej Uniligy Papalalulu, obhajcom prvenstva bol poľský Dynamik Torun. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.